Connect with us

Spor

Eskişehir’de gökyüzünü renklendirecek hava gösterisi için hazırlıklar tamamlandı

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yarın başlayıp iki gün sürecek “Sivrihisar Hava Gösterileri 2022” için hazırlıklar tamamlandı.

Published

on

Eskişehir

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Eskişehir’e 94 kilometre uzaklıktaki ilçenin Yeşilköy Mahallesi’nde 2014’te faaliyete geçirdiği Necati Artan Tesisleri’nde bu yıl gösterilerin 7’ncisini gerçekleştirecek.

Havacılık Merkezinin Organizasyon Komitesi Başkanı Senan Öztürk Dergin koordinesinde son hazırlıklar gözden geçirilerek alan gösterilere hazır hale getirildi.

Etkinlikte, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, TUSAŞ’ın geliştirdiği eğitim uçağı HÜRKUŞ, “Deli Anlılar” paraşüt ekibi ile Türk Hava Kurumu gösterilerini sunacak. Ayrıca M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi envanterindeki tarihi hava taşıtları programda yer alacak.

İsviçreli Danielle Del Buono, uçuş sırasında pilot Emiliano Del Buono kontrolündeki Boeing Stearman tipi uçağın kanadında yürüyecek.

Yaklaşık 20 yıldır birlikte uçuşlar yapan “The Acrobats” pilotları Franck Soubrane ve Eddy Dussau, Pitts S2S ve Extra 260 uçakları ile akrobasi ve hava yarışı pilotu Daniel Genevey Extra 330 SC tipi uçağıyla hünerlerini sergileyecek.

Halka açık ve ücretsiz düzenlenecek etkinlikte Türkiye’nin tek sivil kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener ise ACT Hava Yolları sponsorluğunda organizasyona katılacak.

“İki yıl sonra seyircimizle buluşacağımız için heyecanlıyız”

Senan Öztürk Dergin, gazetecilere, “Sivrihisar Hava Gösterileri”nin Kovid-19 salgını nedeniyle iki yıl aranın ardından ilk kez seyircili olacağını söyledi.

17-18 Eylül’deki gösterilerin heyecanlı geçeceğini dile getiren Dergin, “İki yıl sonra seyircimizle buluşacağımız için heyecanlıyız. Onlarla buluşmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Dergin, seyircili son hava gösterilerini 2019’da 56 bin kişinin izlediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir